„Ministrare” (łac.) znaczy służyć. Słowo ministrant wskazuje na rolę służebną podczas Mszy św. i innych obrzędów. Służy przy ołtarzu biorąc czynny udział w liturgii. Ministrant powinien też być sam znakiem. Swoją postawą pokazuje, że uczestniczyć w liturgii to znaczy współdziałać i współtworzyć ją, czynnie w niej się angażując. Patronami ministrantów są: św. Stanisław Kostka, św. Tarsycjusz, św. Jan Berchmans, św. Dominik Savio.

Wspólnota ministrancka Kolegiaty Wejherowskiej liczy 24 chłopców, ministrantów i lektorów. Obecnie funkcję prezesa ministrantów pełni Damian Haase, a jego zastępcą – wiceprezesem jest Paweł Basse.

Swoją formację ministranci odbywają podczas cotygodniowych spotkań, które odbywają się w sobotę o godz.10.00 pod opieką ks. Andrzeja Wiejaka.

Oprócz tego aspektu formacyjnego żywa jest też idea tworzenia wśród ministrantów prawdziwej wspólnoty młodych chrześcijan napełnionych radością poprzez wspólne wyjazdy w ciągu roku i w czasie wakacji. W każdą sobotę ministranci spotykają się w salce domu katechetycznego, mając możliwość pograć w playstation, lub tenisa stołowego, czy bilard.

Zapraszamy do wspólnoty ministranckiej wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Pana Jezusa w znakach liturgicznych Kościoła, którzy chcą Jemu służyć przy ołtarzu, którzy pragną dzielić radość bycia chrześcijaninem w ramach tej wspólnoty. Po feriach zimowych rozpocznie się kolejny kurs dla kandydatów na ministranta. Być ministrantem – to przywilej, zadanie, odpowiedzialna służba, która daje wiele radości i satysfakcji.

 

Strona internetowa wspólnoty ministrantów parafii Trójcy Świętej w Wejherowie